top of page

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği 2022 Yılı Sınav Kılavuzu

1973-1974 Eğitim-Öğretim yılında İzmir Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü adı ile müzik öğretmeni yetiştirmeye başlayan kurum, İzmir Yüksek Öğretmen Okulu Müzik Bölümü (1978) ve Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü (1982) olarak eğitim hizmetine devam etmiştir. Eğitim fakültelerinin yeniden yapılanması programı çerçevesinde 1998-1999 öğretim yılında DEÜ Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı adını alan birimde; çalgı eğitimi, ses eğitimi ve müzik kuramı ağırlıklı olarak lisans düzeyinde öğrenim yapılmaktadır.


2010 yılından itibaren Avrupa Yükseköğretim Alanı içerisinde yer alan ülke vatandaşlarının yükseköğrenim görmesi veya çalışması amacı ile Avrupada kolayca dolaşabilmelerini sağlayan BOLOGNA Süreci (Avrupa Yükseköğretim Alanı uyum çalışmaları) başlamıştır.

Mezun olacak öğrencilere, 2011 yılından itibaren Diploma Eki verilebilmektedir. Üniversite Diploma Eki Etiketini almıştır. AKTS etiketi almak üzere çalışmalar sürdürülmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği 2022 Yılı Sınav Kılavuzunu bizlerle paylaştı. Bu kılavuza göre sınava girebilmeniz için, TYT'den minumum 150 puan almış ve 800.000 barajına girmiş olmanız gerekmektedir.


Ön kayıtlar 25-29 Temmuz 2022 tarihlerinde olacaktır. Ayrıca kursları olacaktır. Kurs kayıt tarihi, kurs/sınav öncesi eğitim tarihi, yetenek sınavı tarihi ve daha fazlasına da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Sınava girecek bütün arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim.


https://www.muzikteorim.com/forum/universiteler/dokuz-eylul-universitesi-buca-egitim-fakultesi-muzik-ogretmenligi1.175 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page