top of page

Antakya Devlet Konservatuvarı 2022 Yetenek Sınavı Kılavuzu

2005'te Antakya'da kurulan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Devlet Konservatuvarında, Türk müziği dalında eğitim verilmektedir.


2022 yılı müzik bölümü yetenek sınavı tarihleri ve sınav kılavuzları açıklanmaya başladı. Bunlardan bir tanesi Antakya Devlet Konservatuvarı oldu. Antakya Devlet Konservatuvarı müzik bölümü yetenek sınavı tarihi ve sınav kılavuzunu 3 Haziran 2022 tarihinde açıkladı.


Öncelikle göze çarpan kısım açıklamış olduğu baraj puanı oldu. Bildiğiniz gibi baraj puanları kaldırıldı fakat müzik bölümü yetenek sınavlarında okullar kendi baraj puanlarını belirleyebilecek. Antakya Devlet konservatuvarı da bu baraj puanını 170 olarak belirledi.


Ön kayırlar 8 Ağustos 2022 tarihinde başlayacak ve 12 Ağustos 2022 tarihinde bitecek. Sınava girebilmek için bu tarihleri kaçırmamanızı öneririm.

Antakya Devlet Konservatuvarı Müzik bölümü kontenjanı kaç kişi olarak belirlendi? Sınav tarihleri ne zaman? Yetenek sınavında neler sorulacak gibi soruların cevaplarına aşağıya bıraktığım forum bölümündeki link üzerinden ulaşabilirsiniz.


Şimdiden sınava girecek bütün arkadaşlara başarılar.


Antakya Devlet Konservatuvarı | Müzik Teorim (muzikteorim.com)


373 görüntüleme2 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page